Rehberlik Servisi Çalışmaları
ÇALIŞMALARIMIZ
Bireysel Görüşmeler :
Aile Görüşmeleri :
Grup Rehberliği Etkinlikleri :
Rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi her hafta tüm sınıf düzeyleri için ayrı ayrı
Grup rehberliği etkinlikleri düzenler ve bu etkinlikler rehberlik saati içinde ya sınıf rehber öğretmeni tarafından, uzmanlık gerektiren durumlarda da rehber öğretmenin kendisi tarafından öğrencilerimize sunulur.
Yeni Duruma Uyum Çalışmaları ( Oryantasyon )
Öğrenci ve velilerimizin yeni durumlara kolay uyum sağlayabilmeleri için rehberlik servisimiz, değişen her yönetmeliği kitapçık haline getirerek öğrenci ve velilerimizi bilgilendirmektedir.
Meslek Seçimi: Kendini Değerlendirme Envanteri
Yine 9. Sınıf öğrencilerimizin mesleki yetenek, ilgi ve değerlerini belirlemeyi hedefleyen bu çalışmanın sonucu grafiklerle ifade edilmektedir. Bu grafikler konusundaki bilgilendirmeyi öğrenci ve velilerimize rehberlik servisimiz yapmaktadır.
Üniversite Tanıtımları :
Meslek Tanıtımları :
Kariyer Günleri: öğrencilerimizin tanımak istedikleri meslek grubunu icra eden kişiler okulumuza davet edilerek meslekler konusunda ayrıntılı olarak bilgilendirilmeleri sağlanmaktadır.
Sunumlar :
Rehberlik ve psikolojik danışma servisimiz tüm öğrenci ve velilerimizi kapsayan genel konularda sunumlar yapmaktadır:
Veli Broşürleri : her veli toplantısında ve gerek duyulduğunda velilerimizle rehberlik servisinin hazırladığı broşürler paylaşılmaktadır.
Pano Çalışması : her ay belli konular dahilinde rehberlik panosu hazırlanmakta ; bu pano aracılığıyla bilgilendirme ve duyurular yapılmaktadır.
Rehberlik Biriminde Uygulanan Test Ve Envanterler: