T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KAHRAMANMARAŞ / ELBİSTAN - Elbistan Anadolu Lisesi

Haberler

May

Okulumuz Fizik Öğretmeni Yasin Rıtvan KÖŞKER, Tarih Öğretmeni Durmuş ATAOL rehberliğinde Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün projesi olan "Liselerde Bilim Uygulamaları Programı" etkinliği düzenlenmiştir.

Okulumuzda bu projenin uygulaması ve takibi için Okul Yürütme Kurulu oluşturulmuştur. Etkinlik içerisinde Sunum, Pano, Poster düzenlenmiş ve tüm okul toplumunun izlemesine sunulmuştur. Okul Yürütme Kurulu tarafından yapılan çalışmalardan dolayı etkinliklerimize katılan ve yardımcı olan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yılı münasebetiyle şehitlerimizi rahmet ve minnet ile bir kez daha yad ettik.

Mrt

Elbistan Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen ilçe geneli bocce turnuvalarına gençler kategorisinde kız ve erkek takımı olarak katılım sağladık.

Mrt

Elbistan Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Ortaokullar Arası Matematik Olimpiyatlarının üçüncüsü 07.03.2024 tarihinde gerçekleştirildi.

Şbt

Sosyal Sorumluluk Programı kapsamında okulumuz Felsefe Öğretmeni Turgay Özer ve 10-B sınıfı tarafından kitap kermesi düzenleniyor. 04-08 Mart 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kermese tüm öğrenci ve velilerimiz davetlidir.

Ock

Avrupa Birliği destekli Histolab Projesi kapsamında okulumuz öğrencilerinin hazırladığı Elbistan ve Afşin çevresi sosyo-kültürel tanıtım videosu için ilgili linke tıklayabilirisiniz. Öğrencilerimize bu güzel çalışmaları için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ara

Elbistan Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen "Yüreğimde Filistin" temalı resim yarışmasında dereceye giren eserler belli oldu.

Ara

Elbistan Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği öncülüğünde Filistin'e Destek Kermesi düzenlendi.

Ara

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liseler Arası Şiiri Güzel Okuma Yarışmasında 11. Sınıf öğrencimiz Esma ARSLAN ilçe birincisi olmuştur.

Ara

Elbistan Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen 14 yaş altı Satranç kategorisinde 9. Sınıf öğrencimiz Hiranur KİREMİT ilçe birincisi olmuştur. 

 

Ara

Atatürk'ün vefatının 85. yıl dönümü münasebetiyle okulumuz Kültür ve Edebiyat Kulübü tarafından hazırlanan anma töreni Elbistan Fen Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Ara

Hayırsever iş insanlarımız tarafından okulumuza kazandırılan Anadolu Mektebi Kitap Kafe'nin açılışı, Elbistan Kaymakamı Sayın Hasan Hüseyin Vural, İlçe Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Sivil toplum Kuruluşları Temsilcileri ve ilçemizde faaliyet gösteren birçok okul müdürümüzün katılımı ile yapıldı.

Ağu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek uygulama seçilerek "Eğitimde İyi Örnekler" web sayfasında yayınlanan Kitap Kardeşliği Projemiz ile TRT Çukurova Radyosunda yayınlanan "Akdenizden, Toroslara" isimli radyo programına konuk olduk. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, TRT ailesine teşekkür ediyoruz.

Haz

Çevre Koruma Haftası münasebetiyle Sıfır Atık Projesi kapsamında okulumuz Çevre Koruma Kulübü tarafından Geri Dönüşüm Sergisi düzenlendi. Okulumuz öğretmenlerinden İlknur AYHAN'ın öncülük ettiği proje için öğrencilerimiz evlerinden getirdikleri geri dönüşüm malzemelerini kullanarak hazırladıkları eşyaları sergilediler. Bu güzel ve anlamlı davranışları için öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

23 Nisan Dünya Kitap Günü dolayısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kardeş okulumuz Çiçek İlkokulunda kitap, sanat ve sevgiyle kutladık.